FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Rafaha Saldırı Düzenledi.

Siyonist işgal uçaklarının Gazze’nin Rafah bölgesinde İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait bir askeri eğitim noktasına saldırması sonucu dört kişinin yaralandığı belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri verdiği bilgide, işgal uçaklarının saldırısına uğrayan noktada büyük bir yıkımın meydana geldiğini bildirerek, saldırıda yaralananların yoldan geçen siviller olduğunu söyledi.

İşgal uçakları bu saldırının ardından, yine Rafah’ın doğunda Kassam Tugayları’na ait başka bir noktayı da bombaladı.

Gazze’deki İlk Yardım ve Acil Durumlar İdaresi Koordinatörü Ethem Ebu Silmiye ise bugün öğleden sonra meydana gelen saldırılarla ilgili olarak verdiği bilgide, saldırının bölgede büyük yıkıma neden olduğunu belirterek, saldırıda yaralananlar aralarında bir buçuk yaşında bir bebeğin de olduğunu ifade etti.

Öte yandan, sınır bölgesinde taş toplayan Filistinli işçilere ateş açan işgal askerleri bir kişinin yaralanmasına neden oldu.

İşgal uçakları bu saldırılardan önce İslamî Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri’nin eğitim noktasına saldırmış, saldırıda büyük yıkım meydana gelirken can kaybı olmamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.