FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Sebastiye ve Belata Kampı’nda Üç Genci Kurşunla Yaraladı

İşgal güçlerinin bu sabah (5 Eylül Pazartesi) erken saatlerde Sebastiye beldesine ve Belata Mülteci Kampı’na düzenlediği baskınlarda üç Filistinli işgal askerlerinin kurşunlarıyla yaralandı.

Filistin tv muhabirinin görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre, işgal güçleri yaklaşık on askeri araç ve bir kamyonla Belata Mülteci Kampı’nın güney kesimine baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin El-Vezir (Ebu Hammade) ailesinin evini askeri gözetleme noktasına dönüştürdüğü ve kamptaki parkın yakınlarında bulunan El-Ağbar ailesine ait eve de baskın düzenlediği ifade edildi.

Baskın sırasında kampın doğu ve güney mahallelerinde işgal askerleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı, Muhammed Es-Sahili isimli gencin ayağından yaralandığı, işgal askerlerinin yoğun bir şekilde ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandığı bildirildi.

Bu arada işgal güçlerinin son 24 saat içinde tarihi tepedeki bayrak direğinde asılı Filistin bayrağını indirmek için Sebastiye beldesine bu sabah erken saatlerde üçüncü kez baskın düzenlediği belirtildi.

Baskın sırasında işgal güçleriyle Filistinli gençlerin çatıştığı ve biri bacağından iki gencin kurşunla yaralandığı kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.