FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri Şehid Suvayti’nin babasını yaraladı

Filistin hastane kaynakları, Siyonist işgal askerlerinin Beyt Avva’da şehit Kasam komutanı Suvayti’nin babasına ait eve yaptıkları baskında eve ateş açmaları sonucu evde bulunan Suvayti’nin babası El-Hac İsmail Es-Suvayti’nin (70) yaralandığını, yaralanan Suvayti’nin daha sonra hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Diğer taraftan kasabada Filistinli gençlerle işgal askerleri arasında çıkan çatışmada Filistinli bir gencin de bacağından yaralandığı bildirildi.

Kasabayı kuşatma altında tutan ve evlere baskın yapıp evlerle araçların camlarını kıran işgal askerleri kasabada tam anlamıyla terör estirmeye devam ediyorlar.

Kassam komutanı Suvayti’nin geçen hafta şehit edilmesinin ardından kasaba halkı işgalcilere karşı adeta intifada başlatmıştı. Günlerdir işgal askerlerini taşlayan kasaba halkı, askerlerin kasabadan çıkmasını istiyor.

Batı Yaka’nın güneyine düşen Beyt Avva kasabasında sekiz yıldan beri aranan Kassam mühacidi Ali Es-Suvayti’nin (40) bulunduğu evi kuşatan işgal askerleriyle Kassam mücahidi arasında yaşanan şiddetli çatışmanın ardından Suvayti şehit edilmişti.

Görgü şahitleri olayı şöyle anlatmıştı: “26 Nisan Pazartesi günü sabah erken saatlerde işgal askerleri 70 kadar askeri araç ve buldozerle kasabayı kuşattılar. Ardından mücahidin bulunduğu evi muhasaraya alıp evdekilerin teslim olmasını istediler. Ev halkı direnince bu kez evi yoğun ateş altında tutarak ev halkını zorla dışarı çıkardılar. Ev halkı dışarı çıktıktan sonra teslim olmayı reddeden Kassam mücahidi ile işgal güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. 4 saat süren çatışmadan sonra işgal askerleri evi patlayıcılar ile havaya uçurdular. Olayda şehit olan Kassam mücahidini iplerle çeken işgal askerleri, ailesine ancak bir saat sonra teslim ettiler.”

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.