FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri Şeyh Şakir Ammare’yi tutukladı

Siyonist işgal ordusu dün (07 Eylül Salı) gece yarısı 01.00’den sonra İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Şakir Hasan Mustafa Ammare’nin Akabet’u Cebir mülteci kampındaki evini bastı. Evde aramalar yapıp eşyaları dağıttıktan sonra Şeyh Şakir Ammare’yi tutukladılar.

Şeyh Şakir, Filistin’deki İslami hareket liderlerinden biridir. Aynı zamanda adı geçen kamptaki camide imam hatiplik yapıyor. Daha önce 10 defa tutuklanan Şeyh Şakir en son 16 Haziran 2010 tarihinde serbest bırakılmıştı. Şeyh Şakir son tutuklanmasında bir yıl idari tutuklu olarak içerde tutulmuştu.

11 Ocak 1960 doğumlu olan Şeyh Şakir Filistin toplumunun bütün kesimleri tarafından sevilen bir şahsiyettir. Hamas’ın liderlerinden sayılmakla birlikte Fetih’in içinde de bir çok kişiyle yakın ilişki içindedir. Şakir Ammare, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bir taraftan işgal güçleri diğer taraftan da onları tamamlayan Abbas milisleri İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ı kıskaca almış, her taraftan saldırıyor, liderlerini tutukluyor ve mensuplarına ağır işkenceler ediyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.