FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri Silvan kasabasında 4 kişiyi yaraladı

Siyonist işgal askerlerinin dün gece (01 Nisan Perşembe) Mescidi Aksa yakınındaki Silvan kasabasının Vadi Halva mahallesinde iki merkeze yaptığı baskında birkaç Filistinliyi yaralayıp birkaç kişiyi de kaçırdıkları ifade edildi.

Kudüs’teki güvenilir kaynaklar yaptıkları açıklamada işgal askerlerinin yaptığı baskında Vadi Halva Merkezi Müdürü Cevad Siyam’ın yanı sıra merkez çalışanlarından Ramazan el-Benna, Ahmed en-Netişe ve Vail Siyam’ın yaralandığını, işgal askerleriyle Yahudi yerleşimcileri taşladıkları gerekçesiyle de birkaç çocuğun tutuklandığını belirttiler.

Görgü şahitleri de gelişmeleri doğrulayarak işgal askerleriyle gaspçı Yahudilerin Silvan bölgesinin Vadi Helva mahallesinde iki merkeze baskın yaparak çalışanlara saldırmaları sonucu merkez müdürü ile birlikte dört kişinin yaralandığını, baskınların ardından askerlerin çevrede yaptıkları aramalarda ise aralarında bir kadınla yaşlı bir adamın da olduğu bazı şahısların tutuklandığını ifade ettiler.

Diğer taraftan işgal ordusunun, kendilerine ait 2500 dönümlük tarım arazisine girmelerini engellemesi üzerine Kudüs’ün doğusunda bulunan İseviyye kasabası halkının, işgal rejimini protesto etmek için gösteri yaptığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.