FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri tek taraflı ilan ettiği ateşkesi bozdu: 30 yaralı

İşgal güçleri bu sabah (4 Ağustos Pazartesi) tek taraflı olarak ilan ettiğini açıkladığı ateşkesi kısa süre sonra bozarak Eş-Şati Kampı’nda bir eve hava saldırısı düzenledi. Saldırıda çoğu ağır 30 Filistinli yaralandı.

İşgal güçleri bu sabahtan itibaren tek taraflı insani ateşkes ilan ettiğini ve Gazze Şeridi’nin büyük bölümünde askeri operasyonlarını yedi saat süreyle durduracağını açıklamıştı.

Quds Press Haber Ajansı’nın yerel kaynaklardan ve görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre, Tel Aviv tarafından ilan edilen tek taraflı ateşkesin yürürlüğe girmesinden dört saat sonra işgal ordusuna ait savaş uçakları El-Bekri ailesinin Gazze Şeridi Eş-Şati Mülteci Kampı’nda bulunan evine iki füze attı. Saldırıda evin tamamen yıkıldığı, çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 30 kişinin yaralandığı ve yaralıların bir çoğunun durumunun ağır olduğu bildirildi.

Gazze Şeridi, 7 Temmuz’dan bu yana işgal güçlerinin karadan, havadan ve denizden yoğun saldırılarına maruz kalıyor. Saldırılarda şu ana kadar çoğu kadın ve çocuk 1844 kişi şehit olurken binlerce kişi de yaralandı. İşgal güçleri yüzlerce evi bombardımanla yıkarken korkunç katliamlara da imza attı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2023 (12) içerik yüklenmiştir.