FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Üç Esir Annesini Mahkeme Kararına Rağmen Serbest Bırakmıyor

Siyonist işgal güçlerinin, bir hafta önce işgalci bayan askerlerle tartıştıktan sonra askerlerin saldırısına uğrayan ve daha sonra da tutuklanan Nablus’un Balata mülteci kampından olan üç esir annesi Henye Şerayia’yı (62) serbest bırakmadığı belirtildi.

Nablus’taki gruplar arasında koordinasyon komisyonu üyesi İmadeddin Eştivi yaptığı açıklamada, Henye Şerayia’nın işgal mahkemesinin kendisine verdiği yedi günlük hapis ve 5500 Şikel para cezasının dolması üzerine dün (4 Ocak Çarşamba) serbest bırakılması gerektiğini, ancak askerlerden birinin savcılığa itiraz etmesi üzerine işgal güçlerinin kendisini serbest bırakmadığını söyledi.

Eştivi’nin verdiği bilgiye göre, Siyonist işgal zindanlarında bulunan Hasan, Velid ve Muhammed adlı Filistinli esirlerin annesi olan Henye Şerayia, Salim Mahkemesinde davası görülen oğlu Hasan’ın duruşmasına  iştirak etmek için oğluyla birlikte mahkeme salonuna gelirken, işgal askerleri oğluna saldırdı. Oğlunu askerlerden korumaya çalışan anneye orada bulunan diğer bayan askerler saldırdı ve onu tutukladı. Böylece üç çocuğuyla birlikte kendisi de zindana girmiş oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.