FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri ve yerleşimciler Filistin köylerini bastı

Siyonist işgal güçleri Nablus’un kuzeyinde bulunan Talluze köyünü basıp terör estirirken, gaspçı Yahudi yerleşimciler de El-Halil ve Nablus şehirlerinin güneyinde bulunan Et-Tevane ve Burin köylerini bastı.

Görgü şahitleri Filistin Enformasyon Merkezine yaptıkları açıklamada şunları ifade ettiler: “Siyonist işgal ordusuna bağlı askerler dün (22 Şubat Salı) öğleden sonra Nablus’un kuzey doğusunda bulunan Talluze köyünü basıp, cadde ve sokaklarda aramalar yaparak terör estirdiler.”

Kaynaklar devamla, işgal güçlerinin köyde onlarca kişiyi tutuklayıp arabaların içindeki Şabak görevlilerine teslim ettiklerini, köylülerin sorgunun ardından serbest bırakıldıklarını ifade ettiler.

Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde ise Siyonist gaspçıların terörü vardı. El-Halil’e bağlı Et-Tevane köyüne giren gaspçı yerleşimciler Filistin halkına saldırdıkları gibi, köydeki onlarca meyve ağacını da telef ettiler.

Yahudi yerleşimcilerin Nablus’un güneyinde bulunan Burin köyünü de basıp köy halkına saldırması sonucu birkaç Filistinli vatandaşın yaralandığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (19) içerik yüklenmiştir.