FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Zatera Kontrol Noktasında Filistinli Bir Genci Şehit Etti

Nablus’un güneyindeki Zatera askeri kontrol noktasında bugün (17 Ağustos Pazartesi) öğle saatlerinde işgal askeri bıçaklama girişiminde bulunduğu iddia edilen Filistinli bir genç şehit edildi.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşimini takip dosyasından sorumlu Gassan Dağlas, işgal güçlerinin Filistinli genci büyük bir soğukkanlılıkla yargısız infaz ettiğini ve işgal askerlerinin kontrol noktasına yaklaşan gencin üzerine kurşun yağdırdığını söyledi.

Şehit gencin kimliğinin tespit edildiğini ve gencin Cenin’e bağlı Kefer Rai beldesi sakinlerinden Muhammed Bessam Ebu Amşe olduğunu bildirdi.

Görgü tanıkları, işgal askerlerinin Filistinli genci çağırdığını, bunun üzerine gencin işgal askerlerinin yanına gittiğini, askerlerin Muhammed’i itip kakmaya başlamaları üzerine Filistinli gencin işgal askerlerini engellemeye çalıştığını, işgal askerlerinin daha sonra Muhammed’i üzerine ateş açarak şehit ettiğini belirtti.

Görgü tanıkları, işgalcilerin bıçaklama girişimi iddiasını yalanlarken, işgal rejiminden yayın yapan 0404 haber sitesi, işgal askerlerinin Filistinli genci dört kurşunla yaraladığını ve kan kaybından şehit olmasını beklediğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.