FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri’nden Abbas milislerine teşekkür

Siyonist güvenlik çevreleri, başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’a bağlı milis güçlerinin Batı Yaka halkının Mescidi Aksa’ya desteğine izin vermemesini övdü.

İşgal ordusundan bir komutan, dün akşam (16 Mart Salı) Siyonist radyoya yaptığı açıklamada, Fetih’in güvenlik birimlerinin işgalciyle yaptığı güvenlik koordinasyonu sayesinde Kudüs ve Batı Yaka’daki gösterilerin kontrolden çıkıp intifâdaya dönüşmesinin engellendiğini söyledi.

Siyonist ordu komutanı, “Filistin güvenlik güçleriyle çok iyi bir koordinasyon var. Kimsenin gerilimi artırmaya ve bölgeyi ateşe vermeye niyeti yok. Herkes bölgeye kontrolsüz şiddetin hakim olmasının çıkarına olmadığının farkında” dedi.

Siyonist komutan, Fetih’in güvenlik birimlerinin Hamas’a ve direnişe karşı sürdürdüğü planlı savaş nedeniyle Hamas’ın ve diğer direniş gruplarının Batı Yaka’da gerginliği tırmandırma gücünün bulunmadığını öne sürdü.

Siyonis işgal ordusu komutanlarıyla Fetih liderleri arasındaki koordinasyonun işgal devletine yönelik eylemleri ve güvenliğin kontrolden çıkmasını önlediğini kaydeden Siyonist komutan, yapılan güvenlik koordinasyonunun her iki tarafın da çıkarına olduğunu söyledi.

Siyonist komutan, Abbas milislerine de övgüde bulunarak, “Şiddet olaylarını bastırmada çok hızlı ve etkin davranıyorlar” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.