FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçlerinin Ateşiyle Yaralanan Filistinli Genç Şehit Oldu

Dün akşam Gazze’nin orta kesiminde bulunan El-Bureyc mülteci kampının doğusunda Kudüs’e destek için yapılan gösteride işgal güçlerinin ateşiyle yaralanan Filistinli gencin bu sabah şehit olduğu belirtildi.

Hastane kaynakları, Gazze’nin orta kesiminde bulunan El-Meğazi mülteci kampı sakinlerinden olan Cemal Muhammed Cemal Muslih’in (20) dün El-Bureyc mülteci kampının doğusunda yapılan gösteride işgal güçlerinin ateş açması sonucu karnından ağır yaralandığını ve bu sabah hayatını kaybettiğini duyurdu.

Amerika Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü Siyonist işgal rejiminin başkenti kabul etmesinin ardından Batı Yaka ve Gazze’de başlayan Kudüs’e Özgürlük İntifadasının dünkü dördüncü Cuma öfkesinde Filistinliler onlarca noktada gösteri ve yürüyüş yaptı.

Filistin Kızılay Örgütü yaptığı açıklamada dün çıkan çatışmalarda işgal güçlerinin gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla sert bir şekilde müdahale etmesi sonucu Batı Yaka ve Kudüs’te 293 yaralıya müdahale ettiklerini, bunlardan 4’ünün gerçek mermiyle, 63’ünün plastik mermiyle yaralandığını, 217’sinin ise gazlar nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdiğini belirtti.

Kızılay açıklamasında ayrıca Gazze’de ise 49’u gerçek mermiyle yaralanan 90 yaralıya müdahale ettiklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.