FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçlerinin Gazze’ye saldırısında 1 kişi şehid oldu 17 kişi yaralandı

Siyonist işgal uçaklarının bugün sabah erken saatlerde Gazze’nin değişik noktalarına düzenlediği saldırılarda bir kişi şehit olurken, çoğu aynı aileden 17 kişi de yaralandı.

Gazze’deki İlk Yardım ve Acil Durumlar Yüksek Komisyonu sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye yaptığı açıklamada, işgal uçaklarının bugün (09 Aralık Cuma) sabah erken saatlerde Gazze’ye düzenlediği saldırılarda Behcet Ramazan Ez-Za’lan (38) adındaki Filistinli vatandaşın şehit olduğunu, çoğunluğu onun ailesinden 12 kişinin yaralandığını belirterek, yaralılar arasında yedi çocuk, iki kadın, iki de yaşlı bulunduğunu ifade etti.

Şehit olan Ez-Za’lan’ın eşi ve çocuklarının da yaralandığını söyleyen Ebu Silmiyye, saldırıda yıkılan evde yaralananlar dışında beş kişinin daha değişik yerlerinden yaralandığını, yaralılardan bazılarının durumunun ise ağır olduğunu dile getirdi.

Bölgede bulunan muhabirler, işgal uçaklarının hedefindeki noktaya bitişik evin tamamıyla yerle bir olduğunu, evde bir kişinin şehit olduğunu 12 kişinin de yaralandığını belirtti.

Yerel kaynaklar ise, Siyonist işgal uçaklarının bugün sabah erken saatlerde Gazze’deki Şehid İmad Ebu Kadus ve Abdülaziz Er-Rantisi merkezlerine en az üç saldırı düzenlediğini ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.