FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçlerinin Geri Çekilmesiyle Gazze Sınırına Sükûnet Hâkim Oldu

Gazze’ye 100 metre kadar giren ve sınıra yakın bölgeleri üç gündür ateş altında tutan işgal ordusu bugün öğleden sonra tanklarını geri çekti.

2014 yılında meydana gelen savaşın ardından en şiddetli çatışmaların yaşandığı üç günde 1 kişi şehit oldu, birkaç kişi de yaralandı.

Filistin tv muhabiri verdiği bilgide, işgal ordusunun üç gün önce Gazze sınırları içine yerleştirdiği tankları geri çekilmesiyle bölgeye sükûnetin hâkim olduğunu söyledi.

İşgal güçlerinin bugün (6 Mayıs Cuma) sabah Gazze sınırından içeri girip bazı arazileri bombalaması ve direnişin de karşılık vermesi üzerine hava iyice gerginleşti.

Bugünkü saldırılarla ilgili bilgi veren işgal radyosu, Gazze sınırında mevzilenen tanklara Gazze’den 3 havan topu atıldığını, saldırıda can kaybı olmadığını duyurdu.

Cuhru’d-Dik bölgesinde de hava gergindi. İşgalci kara birlikleri otomatik silahlarla bölgeye ateş açarken, helikopterler de sürekli bölgenin üzerinde tur attılar.

Diğer taraftan işgal ordusu tarafından yapılan açıklamada, Han Yunus’taki güçlerinin saldırıya uğradığı belirtildi.

Hamas ve Kassam Tugayları yaptıkları açıklamalarda işgal rejimini uyararak, saldırılarının karşılıksız kalmayacağı mesajını verdiler.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 22 Eylül 2020 (31) içerik yüklenmiştir.