FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçlerinin Mescid-i Aksa Baskınına Büyük Tepki

İşgal güçlerinin bugün (13 Eylül Pazar) Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskın Filistinli, Arap ve İslami şahsiyetler ve kurumlar tarafından şiddetle kınanarak, zaman ve mekân bakımından hiçbir sınır tanımayacak bir patlama yaşanabileceği uyarısı yapıldı.

İşgal güçlerinin bu sabah Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskın sırasında cemaatten ve murabıtlardan onlarca kişi yaralandı. İşgal güçleri Yahudi yerleşimcilerin rahatça baskın yapabilmesi için Mescid-i Aksa’yı boşalttı.

İslami Eğitim, Bilim ve Kültür Organizasyonu (ISESCO), işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskını şiddetle kınadı.

ISESCO tarafından bugün konuyla ilgili yayınlanan bildiride, Mescid-i Aksa’ya yönelik terörist saldırının tüm dünya devletlerince kınanması ve sorumlularının cezalandırılması gerektiği ifade edildi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı, yayınladığı bildiride baskını kınayarak, işgal yönetimini kutsallara saygı duymaya ve kırmızıçizgileri aşmamaya davet etti.

Filistin Parlamentosu da Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni acilen toplanarak işgal polisinin ve yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskınını kınamasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.