FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa’nın avlusunda attığı göz yaşartıcı bombalar ve ses bombaları sebebiyle cemaatten çok sayıda kişi yaralandı.

Mescid-i Aksa’ya bu sabah (26 Temmuz Pazar) baskın düzenleyen işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’nın avlusunda attığı göz yaşartıcı bombalar ve ses bombaları sebebiyle cemaatten çok sayıda kişi yaralandı.

Mescid-i Aksa’da bugün sabah saatlerinden bu yana baskın düzenleyen işgal güçleriyle cemaat arasında çatışmalar yaşanıyor.

İşgal güçleri sabah saatlerinden itibaren Mescid-i Aksa’ya girişlere kısıtlama getirerek elli yaşın altındaki erkeklere ve her yaştan kadınların girişine izin vermezken 30 kişilik bir Yahudi yerleşimci grubunun Mescid-i Aksa’ya baskınına izin verdi.

Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen işgal güçleri, El-Kıbli Mescidi’nden bekçileri çıkararak mescidin kapılarını zincirlerle kilitledi.

İşgal güçlerinin Vakıflar İdaresi görevlilerinin Mescid-i Aksa’ya girmesine de izin vermediği belirtildi.

Mescid-i Aksa’da halen yüzlerce Filistinlinin baskınlara karşı nöbet tuttuğu ve sabah erken saatlerde işgal rejimi eski bakanlarından Uri Ariel’in de bir grup Yahudi yerleşimci ve korumaları eşliğinde baskın düzenlediği bildirildi.
İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa avlusunda kadınlara saldırdığı ve gözaltına alma girişiminde bulunduğu ifade edildi.

 

Saldiri

Saldiri1

Saldiri5

Saldiri8

Saldiri9

Saldiri3

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.