FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal hücumbotları balıkçı teknelerine ateş açtı

Siyonist işgal ordusuna ait hücumbotlar dün akşam (16 Nisan Cumartesi) Gazze sahilleri açıklarında Filistinli balıkçı teknelerini ağır otomatik silahlarla taradı. Saldırıda balıkçılardan yaralanan olmadığı bildirildi.

Gazze sahilleri açıklarında avlanan Filistinli balıkçı tekneleri sık sık Siyonist işgal donanmasına ait hücumbotların taciz ateşine maruz kalıyor. İşgal hücumbotlarının tacizi sırasında zaman zaman balıkçılardan yaralananlar olurken balıkçı tekneleri de büyük zarar görüyor. İşgal güçleri bazen de balıkçıları bir süre gözaltına alıyor.

Öte yandan, Siyonist işgal uçakları dün sabah Gazze Şeridi’nin doğusuna ve batısına hava saldırısı düzenledi. Siyonist işgal ordusuna ait F-16 tipi savaş uçakları Gazze kentinin doğusundaki Ez-Zeytun mahallesinde direniş güçlerine ait bir mekana en az bir füze attı. İşgal uçakları daha sonra da Gazze kentinin batısındaki Eş-Şati Mülteci Kampı’nda yine direniş güçlerine ait bir noktayı bombaladı.

İşgal ordusu yaklaşık bir hafta önce yapılan fiili ateşkesin ardından ilk kez Gazze Şeridi’ne hava saldırısı düzenledi. İşgal ordusu Gazze’ye yaptığı saldırılarda 19 kişiyi katletmiş ve 70 kadar kişiyi de yaralamıştı. Buna karşılık direniş güçleri de saldırılara misilleme olarak Siyonist hedeflere füze yağdırmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Mayıs 2024 (51) içerik yüklenmiştir.