FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal mahkemesi Kudüs’te Filistinli iki genci hapis cezasına çarptırdı

Siyonist işgal mahkemesi dün (27 Kasım Salı), işgal altındaki Kudüs kentinde Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesinden Filistinli iki gence hapis cezası verdi.

Siyonist Merkez Mahkemesi, Muhammed Basbus ve Muhammed El-Cu’be isimli Filistinli gençleri Silvan beldesinde yaşanan çatışmalara karıştıkları gerekçesiyle on ay hapis cezasına çarptırdı.

Kaynaklar ayrıca, Rafet Basbus, Tarık Er-Recebi ve Abdurrahman Eş-Şelludi’nin de gözaltı sürelerinin sekiz gün, Şerid Er-Recebi ve Abdüllatif Gagur’un gözaltı sürelerinin ise önümüzdeki ayın ortasına kadar uzatıldığını bildirdi.

Bu arada, Filistin Parlamentosu üyesi Hüsni El-Buruni, Siyonist işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin ve özellikle de açlık grevindeki esirlerin davasını uluslararası platformlara taşıma çağrısında bulundu.

Milletvekili El-Buruni, konuyla ilgili Quds Press Ajansı’na yaptığı açıklamada, genelde Filistinli esirler ve özel olarak da açlık grevindeki esirler konusunun Filistin sahasında ve uluslararası platformlarda sürekli canlı tutulması gerektiğini ifade etti.

El-Buruni, 150 gündür açlık grevinde olan Eymen Eş-Şeravine ve 119 gündür açlık grevinde olan Samir El-İsavi’nin hayatlarını kurtarmak için uluslararası insan hakları örgütleriyle iletişime geçilmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (7) içerik yüklenmiştir.