FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal ordusu 2011 yılında 61 kez Gazzeli balıkçılara saldırdı

Gazze’de faaliyet gösteren insan hakları merkezi, Siyonist işgal ordusunun yılbaşından bu yana 61 defa Gazzeli balıkçılara karşı hak ihlalinde bulunduğunu belirterek, tutuklanan balıkçıların casusluğa özendirildiğini ifade etti.

Merkez, dün (14 Eylül Çarşamba) yayınladığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “Siyonist işgal ordusunun Gazzeli balıkçılara karşı tecavüzleri sürüyor. Son haftalarda bu tecavüzlerin artması balıkçıları endişelendiriyor. İşgalcilerin son saldırısında yaralanmalar olurken, bazı teknelere de el konuldu. Tutuklanan Gazzeli balıkçılar çok ağır soruşturmalara tabi tutuluyor. Sorgularda denizde serbestçe dolaşmaya karşılık işgal ordusu hesabına çalışma teklifleri yapılıyor.”

Açıklamada Siyonist işgal ordusuna bağlı hücumbotların geçen Pazar günü sabah 06:15’te denizde avlanan sekiz Gazzeli balıkçıyı kuşattıktan sonra, kendilerine ateş açtıkları ve iki kişiyi yaraladıktan sonra sekiz kişiyi tekneleriyle birlikte Ashdod limanına götürdükleri ifade edildi.

Daha sonra serbest bırakılan balıkçılar, Ashdod’a götürülürken gözleri ile ellerinin bağlandığını, dört saat süren sorguda ağır ifadelere maruz kaldıklarını ve casusluk yapma karşılığında para teklifi aldıklarını ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2024 (60) içerik yüklenmiştir.