FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal ordusu El-Halil’de 13 kişiyi tutukladı

Siyonist işgal ordusunun bugün (28 Nisan Çarşamba) sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın El-Halil şehrine bağlı Sair kasabasında yaptığı baskınlarda en az 9 Filistinli vatandaşı kaçırdığı bildirildi.

Görgü şahitleri yaptıkları açıklamada gelişmeler hakkında şu bilgileri verdiler: “Onlarca Siyonist asker dün gece saat iki civarında zırhı araçlarla Sair kasabasını kuşattı. Barbar bir şekilde evlere girip aramaya yapmaya başladılar. Evlerdeki bazı eşyaları kırıp döktükten sonra 9 kişiyi de kaçırdılar.”

İşgal güçleri dün gece El-Halil şehrinde yaptıkları baskınlarda da 4 kişiyi tutukladılar.

Diğer taraftan Hamas hareketine karşı Abbas milisleriyle işgal güçleri arasındaki işbirliği sürerken, işgal ordusu, Abbas milislerinin yardımıyla Hamas hareketine mensup bir kişiyi takip ettiklerini itiraf etti.

İşgal radyosu bugün verdiği haberde, Abbas milislerinin; işgal güçleriyle Abbas milislerinden kaçan bir Hamas mensubunu tutuklamak için işgal ordusundan bulunduğu bölgede operasyon için izin istediğini çıkan iznin ardından milis güçlerin Siyonist askeri bölgede geniş çaplı operasyon yaptığını duyurdu.

Dün akşam Abbas milisleriyle bir Hamas mücahidi arasında çatışma çıktı, Abbas milislerinden kaçmayı başaran Hamas mensubunun daha sonra işgal güçleriyle Abbas milislerinin işbirliği sonucu tutuklandığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.