FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Ordusu El-Kassam Tugayları’na Ait Eğitim Alanına Hava Saldırısı Düzenledi

İşgal ordusuna ait savaş uçakları bu sabah (3 Eylül Perşembe) Gazze Şeridi’ne hava saldırısı düzenlerken, saldırıda ölen veya yaralanan olmadığı, işgal güçlerinin de sınır ihlali yaparak Han Yunus’un doğusunda belirli bir mesafede Gazze Şeridi içine girdiği bildirildi.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, F-16 türü bir savaş uçağı sabah erken saatlerde Gazze Şeridi’nin kuzeyinde İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait bir eğitim alanına iki füze attı.

Füzelerin patlamasıyla eğitim alanında büyük hasar meydana geldiği, civardaki evlerin de saldırıda zarar gördüğü, saldırının can kaybına ise yol açmadığı belirtildi.

İşgal rejimi kaynakları, hava saldırısının yerleşimcilerin Gazze Şeridi sınırına yakın bölgelerdeki evlerinden birine Filistinlilerin düzenlediği keskin nişancı saldırısına misilleme olduğunu, saldırının evde hasara yol açtığını fakat ölen veya yaralanan olmadığını iddia etti. Filistinli kaynaklar, bu iddiayı doğrulamadı.

Öte yandan, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri 6 askeri araçla Gazze Şeridi içine yaklaşık 150 metre kadar girerek arazi tesviyesi gerçekleştirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.