FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Ordusu Filistinli Kız Çocuk Önünden Kaçan Askerini Kovmayı Düşünüyor

İşgal rejimi medya kaynakları, Siyonist işgal ordusuna dayanarak verdikleri haberde, işgal ordusunun bir hafta önce Filistinli çocuğun önünden kaçmaya çalışan askerini kovmayı düşündüğünü ifade ettiler.

İşgal rejimindeki Yisrael Hume gazetesi verdiği haberde, geçen hafta Batı Yaka’daki yerleşkelerden birinin yakınlarında 16 yaşındaki Filistinli kız çocuk Nof Enfiat’ın elinde bıçakla saldırmak istediği askerin kaçışının görüntülere yansıdığını belirterek, görüntüleri inceleyen ordunun askeri kovmayı düşündüğünü yazdı.

Filistinli kız çocuk Nof Enfiat, Ya’bad beldesi yakınlarındaki askeri geçiş noktasında bıçakla gerçekleştirmek istediği eylemde ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmış ve ertesi gün şehit olmuştu. Görüntülerde ayrıca, etrafına toplanan askerlerin ağır yaralı olan Nof Enfiat’a nasıl bağırıp çağırdıkları ve küfürler savurdukları da yer alıyor.

Daha önce de Kudüs’te meydana gelen bir bıçaklı eylem karşısında kaçan askerlerin görüntüleri basına yansımış ve yenilmez ordu(!) neferleri dünyada alay konusu olmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.