FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal ordusu Gazze’de tampon bölge oluşturmak istiyor

Filistin Hukuk Merkezi, Siyonist işgal ordusunun Gazze sınırında yaşayan Filistin halkına özellikle de çiftçilere sürekli saldırarak bölgeyi boşaltmayı amaçladığını belirterek, işgal yönetiminin bu yolla Gazze’nin doğu ve kuzey sınırlarında tampon bir bölge oluşturmak istediğine dikkat çekti.

El-Mizan İnsan Hakları Merkezi dün (21 Şubat Pazar) yazılı bir açıklama yaptı. “İşgal yönetiminin bu kirli planı sadece sınırda yaşayan insanların hayatını olumsuz yönde etkilemekle kalmayacak, aynı zamanda Gazze’deki tüm insanların da hayatını olumsuz yönde etkileyecek. Zira saldırılar yoluyla zorla boşaltılmak istenen arazilerin tümü tarım arazileridir ve bu araziler Gazze halkının kullandığı tarım arazilerinin büyük bir bölümünü oluşturuyor.”

Siyonist işgal yönetiminin yaptığı bu uygulamanın uluslararası tüm hukuk ve sözleşmelere aykırı olduğunu belirten el-Mizan, uluslararası camiadan buradaki sivilleri ve tarım arazilerini işgal rejiminin bu barbar ve zalim uygulamalarından korumalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.