FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal ordusu halk arasında fitne çıkarmak istiyor

Ramallah şehrinden milletvekili seçilen Fadl Hamdan, işgal güçlerinin Batı Yaka’da günü birlik yaptıkları baskın ve tutuklamaları şiddetle kınadığını belirtti.

Milletvekili Hamdan, düşman güçlerinin sürdürdüğü baskın ve tutuklamalarla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Hamdan şunları ifade etti:

“Siyonist işgal ordusu bu baskın ve tutuklamalarla Batı Yaka’daki direnişi tasfiye etmek ve Filistin halkı arasında fitne tohumları ekmek istiyor. Çünkü işgal güçlerinin son zamanlarda tutukladığı Filistinlilerin büyük çoğunluğu Abbas milisleri tarafından tutuklanan insanlardır”.

Abbas milislerinin Batı Yaka’da direniş hareketlerine karşı sürdürdüğü baskın ve tutuklamaları da şiddetle kınayan Hamdan, Abbas milislerinin bunun yerine direniş güçlerini, yetimleri, şehit ailelerini ve onlara yardım eden hayır kurumlarını koruyup kollaması gerektiğini söyledi.

Filistin gruplarından diyalog masasına dönmelerini isteyen Hamdan, Filistin halkını pusuda bekleyen şer güçlere meydan vermemeleri gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.