FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal ordusu saldırdığına pişman olacak

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde “Terör devletinin son Gazze Savaşı’nda başarısız kaldığı ve amacına ulaşamadığı her geçen gün ortaya çıkıyor. İşte savaştan bir yıl sonra Siyonist piramidin tepesinde yer alan cani Olmert son savaşta başarısız kaldıklarını ve savaşta ulaşmayı düşündükleri hedeflere ulaşamadıklarını itiraf ediyor” dedi.

İzzeddin el-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde bugün yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Bu itiraf aslında savaştan sonra halkımıza yenilgiyi kabul ettirmek için yaptıkları propagandanın da temelsiz olduğunu gösteriyor. Savaşın hemen akabinde Siyonist ordunun muzaffer olduğunu ve buna mukabil Filistin direnişinin yenildiğini duyurmuşlardı. Bu itiraf o zaman sarf ettiği sözlerin de doğru olmadığını gösteriyor. O zamandan beri düşmanın er veya geç gerçeği itiraf edeceğini biliyorduk. Gazze Savaşı’nın direnişin imkanlarını daha ileri noktaya getireceğine kanaatimiz de tamdı”.

Ebu Ubeyde, sözlerini şöyle sürdürdü: “Cani Olmert’in Gazze ile ilgili yazdığı utanç ve suç dolu anılar, Haganah ve Argon çetelerin devamı niteliğindeki şimdiki Siyonist çetelerin çirkin, cani ve vahşi yüzünü gösteriyor”.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.