FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal ordusu Şu’fat mülteci kampına saldırdı

Siyonist işgal ordusu bugün (08 Şubat Pazartesi) sabah erken saatlerde havadan ve karadan Kudüs’ün kuzeyinde bulunan Şu’fat mülteci kampını yoğun ateş ve ses bombaları eşliğinde kuşatarak, kampta sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Görgü şahitleri, yüzlerce Siyonist askerin kampta, barbarca evlere girip aramalar yaptığını ve aramaların ardından da onlarca Filistinliyi tutukladığını ifade ettiler.

Görgü şahitleri devamla, tutuklanan onlarca Filistinlinin sorgu için bölgeye yakın askeri noktaya götürülüp ifadelerinin alındığını da bildirdiler.

İşgal ordusunun mülteci kampına girmesiyle işgal askerleriyle Filistinliler arasında birkaç noktada çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Batı Yaka’nın Cenin şehrinde de operasyon yapan işgal askerleri bölgedeki Hamas liderlerinden İsmail Ebu Tamı’ın evini basıp, ev eşyalarına da zarar verdiler.

Bugün sabah erken saatlerde el-Bire şehrine giren işgal askerleri, Bire Belediye Başkanı Şeyh Cemal Tavil’in eşi Münteha Tavil’i (45) tutukladılar.

İşgal askerlerinin evini basıp eşyalarını kırdığı Münteha Tavil, şehirde faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak çalışmakta, Filistin halkına yaptığı hayır hizmetleriyle tanınmaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.