FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal ordusu Tellu’l İslam mahallesinde püskürtüldü

İşgal güçlerinin bugün Gazze’nin Tellu’l-İslam mahallesine girme girişimleri Kassam Tugayları’nın komuta ettiği direniş güçleri tarafından engellendi. Yoğun bir çatışmanın yaşandığı Tellu’l-İslam mahallesinde direniş mücahitlerinin işgal ordusuna ait birkaç zırhlı aracı imha ettikleri belirtildi.

Mahalli kaynakların yaptıkları açıklamaya göre olay şöyle gelişti: “İşgal ordusu onlarca askeri araçla bugün sabah erken saatlerde Tellu’l-İslam mahallesinden Gazze’ye girmek istedi. Bölgeye girmek isteyen işgal güçlerine Kassam Tugayları’nın komuta ettiği direniş mücahitlerinin kahramanca karşı koymaları sonucu işgal güçleri bozguna uğrayıp geri çekilmek zorunda kaldılar.”

İlerlemekte başarısız kalan işgal ordusunun; havadan, karadan ve denizden bölgeyi bombalamaya başladığı ve enkaza dönüşen evlerin altında şehit ve yaralı olup olmadığının henüz tespit edilemediği bildirildi.

İşgal ordusunun geri çekilirken kendini mücahit saldırılarından koruyabilmek için bölgeden kaçırdığı Filistinlileri kalkan olarak kullandığı da gelen bilgiler arasında.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.