FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal ordusunda askerden kaçma oranı yüzde 40’lara ulaştı

Korsan İsrail ordusu ve genelkurmay başkanlığının tüm çabalarına karşın bu rejimde ordudan kaçışların yüzde 40’lara ulaştığı kaydediliyor.

El-Menar kanalının haberine göre, korsan İsrail personel komutanlığı şu anda ordudan kaçışların yüzde 40’lara ulaştığını belirterek İsrail’in çöküş sürecine girdiği uyarısında bulundu.

Korsan İsrail askeri elebaşlarının tüm çaba ve önlemlerine karşın bu süreci durduramadığı ve ordudan kaçışların ivme kazandığı ve bu bağlamda uygulanan tüm planların suya düştüğü ve sonuç vermediği belirtiliyor.

Özellikle Lübnan Hizbullahı karşısında süren 33 gün savaşlarında, bütün modern silahlarla donanmış olan İsrail işgal ordusunun Hizbullah karşısında ağır kayıplar vererek korkunç bir hezimete uğraması ve kaçmaktan başka çare bulamaması, İsrail ordusunda büyük bir deprem yarattı.

Tüm dünyaya İsrail’in yenilmez olduğu imajı pompalanırken, klasik bir ordu bile olmayan Hizbullah savaşçıları karşısında aldığı ağır hezimetten sonra İsrail ve ordusunun bütün imajı bir anda yerle bir oldu ve birçok müttefiki, özellikle Gazze’de işlediği inanılmaz katliamlardan sonra katil İsrail’i yalnız bıraktı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (10) içerik yüklenmiştir.