FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal ordusunun Rafah’a saldırısında bir Filistinli çocuk şehit oldu

İşgal ordusu topçusunun bu sabah erken saatlerde Gazze Şeridi’nin güneyindeki Rafah kentinin doğusunda sınırı geçmeye çalıştıkları iddiasıyla hedef aldığı iki Filistinli yaralandı. Durumunun ağır olduğu yaralılardan biri şehit oldu.

Filistinli yerel kaynaklar, işgal ordusu topçusunun Rafah’ın doğusundaki En-Nahda bölgesinin doğusunda sınıra yaklaştıkları gerekçesiyle iki kişiye doğru top atışı yaptığını ifade etti.

Kaynaklar, Filistinli ilk yardım ekiplerinin yaralıları bölgeden alarak Yusuf En-Neccar Hastanesi’ne naklettiğini söyledi.

Hastane kaynakları yaralılardan birinin durumunun ağır ve diğerinin yarasının ise orta derecede olduğunu, her ikisinin de vücutlarına isabet eden şarapnel parçalarıyla yaralandıklarını bildirdi.

Daha sonra yapılan açıklamalarda yaralı Filistinli çocuğun şehit olduğu bildirildi.

İşgal güçleri dün gece de Rafah’ın doğusunda dört genci ve Cibaliya’nın doğusunda 15 yaşındaki bir çocuğa ateş açarak yaralamıştı.

İşgalcilere ait 0404 sitesinin yayınladığı bir haberde, yılbaşından bu yana 127 Filistinlinin sınırı gizlice geçmeyi başardığı ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (19) içerik yüklenmiştir.