FilistinOrtadoğu

İşgal ordusunun terörüne karşı direniş eli kolu bağlı durmayacak

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist rejimin Gazze’de işlediği cinayetlere hâlâ sınırlı bir şekilde karşılık verdiğini belirterek, işgal ordusunun cinayetlerine devam etmesi durumunda direnişin daha ağır darbeler indirmek zorunda kalacağını ifade etti.

Hamas sözcüleri Dr.Sami Ebu Zuhri ile Fevzi Burhum, bugün (09 Nisan Cumartesi) öğleden sonra Gazze’de düzenledikleri basın toplantısında son saldırılardan ve meydana gelen gerginlikten işgal yönetiminin sorumlu olduğunu belirterek, olup bitenler karşısında direniş güçlerinin seyirci konumunda kalamayacağını söyledi.
İşgal ordusunun fosfor bombalarıyla kadın, çocuk ve yaşlıları katlederek Gazze’de savaş suçu işlediğini belirten Hamas sözcüleri, işgal yönetiminin bu tür cinayetlerle Filistin halkının iradesini kıramayacağını ifade etti.

İşgal yönetiminin direniş güçlerinin gösterdiği sabrı ve kendine hakim olma ilkesini anlamadığını belirten Hamas sözcüleri, işgal ordusunun Gazze’de işlediği cinayetler karşısında direniş güçlerinin eli kolu bağlı durmayacaklarını bildirdi.

Hamas sözcüleri daha sonra şöyle dedi: “İşgal yönetiminin işlediği cinayetlerin sonuçlarını iyi hesaplaması ve direniş güçlerinin şimdiye kadar sınırlı bir şekilde misillemede bulunarak gösterdiği tavrı yanlış anlamaması gerekir.”

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.