Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Polisi Mescid-i Aksa Bekçisini Darp Edip Gözaltına Aldı

İşgal polisi dün (4 Nisan Perşembe) ikindi saatlerinde Mescid-i Aksa bekçilerinden birini daha darp ettikten sonra gözaltına aldı.

Quds Press Haber Ajansı, işgalci bir polisin Er-Rahme Kapısı Namazgahı’na ayakkabılarıyla girdiğini, Mescid-i Aksa bekçilerinden Imran Er-Recebi’nin işgalci polise itiraz ettiğini ve ayakkabılarıyla girmesini engellemeye çalıştığını ifade etti.

İşgal polisi ve beraberindeki diğer polislerin bekçi Er-Recebi’nin telefonuna el koyduğu belirtilen haberde, Er-Rahme Kapısı Namazgahı dışına çıkarılan Filistinli bekçinin darp edildiği kaydedildi.

Bekçi Er-Recebi’nin işgal polislerince darp edildikten sonra elleri bağlanarak gözaltına alındığı ve sorguya çekilmek üzere götürüldüğü belirtildi.

İşgal polisleri Mescid-i Aksa bekçilerine ve cemaatine yönelik kışkırtıcı tavırlar sergileyerek mescidin halı döşeli kapalı alanlarına ayakkabılarıyla giriyorlar.

Mescid-i Aksa bekçileri, sonunda işgal güçleri tarafından haksız ithamlarla gözaltına alınacaklarını bilmelerine rağmen işgal polislerinin provokatif davranışlarına karşı çıkıyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (15) içerik yüklenmiştir.