FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal rejimi Ebu Tayr’ı Kudüs’ten çıkaramayacak

Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan Kudüslü milletvekili Muhammed Ebu Tayr, Siyonist işgal rejiminin kendileriyle ilgili uygulamalarıyla, kendilerini Kudüs’den sürmek için aldığı kararların zalimce olduğunu belirterek, alınan bu kararların aslında Siyonist rejimin bocaladığını ve büyük bir kafa karışıklığı yaşadığını gösterdiğini ifade etti.

Bulunduğu zindanda bugün (24 Temmuz Cumartesi) yaptığı basın açıklamasında Ebu Tayr Kudüs’teki Kızılhaç Örgütü merkezi önünde eylem yapan milletvekili arkadaşlarına bir mesaj göndererek şöyle dedi: “Sabırlı olmaya ve nöbet tutmaya devam etmeye çağırıyorum. Sabır kapısı bizde asla kapanmayacak. Bu, her türlü bedeli hak eden ümmet adına verdiğimiz bir bedeldir”.

Siyonist işgal rejimi üç vekil ile bir bakanı İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a mensup oldukları suçlamasıyla Kudüs’ten çıkarmak için karar almış, vekillerden Kudüs’ü terk etmelerini istemişti. İşgal rejiminin kararını tanımayan vekiller, kararı protesto etmek ve olup bitene dikkat çekmek için Kudüs’teki Kızılhaç Örgütü merkezi önünde eylem yapıyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (9) içerik yüklenmiştir.