FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal rejimi esirlerin grevini sonlandıramadı

Esirlere Destek İçin Ulusal Yüksek Kurul, Siyonist cezaevi idaresinin esirler arasındaki ihtilaflara umut bağlayarak esirlerin başlattığı grevi sonlandırmaya kadir olacağını zannettiğini ancak esirlerin grevini kıramadığını ifade etti.

Kurul Başkanı hapishanelerdeki esirlerin ifadelerine dayanarak bugün (9 Nisan Cuma) verdiği bilgide şunları ifade etti: “Esirler birlik içinde olduklarını ve birlikte hareket ettiklerini ifade ettiler. Grev kararının zindanlardaki grup liderleriyle yapılan istişare sonucu alındığını söyleyen esirler, adil taleplerinin yerine getirilmesi için böyle bir yola başvurduklarını söylediler. Esirlerin önemli taleplerinin başında hasta olanların tedavileriyle ilgilenilmesi ve ameliyata ihtiyaç duyan hastaların ameliyat edilmesi, tek kişilik hücrelerde tutulan esirlerin hücrelerden çıkarılması, ziyaretlerin yeniden düzenlenmesi, esir yakınlarına yapılan kötü muameleye son verilmesi, bazı haber kanallara izin verilmesi ve sınava girecek esirlere kolaylık sağlanması geliyor.”

Siyonist cezaevi idaresinin esirlerin iradesini kırmak ve başlattıkları grevi sonlandırmak için esirler arasındaki ihtilafları ve örgütsel bağlantıları istismar ettiğini belirten El-Eşkar, buna rağmen işgal yönetiminin grevi kırmakta başarılı olamadığını ifade etti.

Esirlerin dışarıdan desteklenmeleri gerektiğini söyleyen El-Eşkar, “Esirlerin haklı taleplerine kavuşmaları için dışarıdan da destek görmeleri gerekir. Dışarıdan yapılacak etkinliklerle işgal yönetimine baskı yapmak gerekir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.