FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal rejimi Filistinli esiri Malezya’ya sürgün etti

Siyonist işgal rejimi, Ramallah şehrinin kuzeyinde bulunan Ayn Yebrud köyünden 48 yaşındaki Filistinli esir Mahir Abdullah Avde’yi Malezya’ya sürgün etme kararı aldı.

Esir Avde sekiz yıl süren kovalamaca ardından geçen yıl Mart ayında işgal güçleri tarafından tutuklanmış ve 45 günlük ağır bir soruşturmadan geçirilmişti. Avde o tarihten beri mahkemeye çıkarılmadan idari cezalı olarak zindanda tutuluyor.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Ahrar Merkezi işgal mahkemesiyle Siyonist istihbaratının esir Avde’den tüm zorlamalara rağmen herhangi bir itiraf alamayınca, kendisini ömür boyu hapisle tehdit ettiğini, bunda başarılı olamayınca defalarca serbest kalmasına karşılık sürgün edilmeyi önerdiğini ancak esir Avde’nin bunu da her seferinde reddettiğini ifade etti.

Terör rejiminin Filistinli esirleri ömür boyu hapisle sürgün arasında tercihte bulunmakla karşı karşıya getirmesini şiddetle kınayan Ahrar Merkezi, yapılan uygulamanın her türlü hukuk ve anlaşmaya aykırı olduğunu belirterek, hukuk çevrelerinden işgalcinin bu tür uygulamalarına engel olmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.