FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal rejimi halkımızı baskı altında tutmak istiyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, Siyonist işgal ordusunun Kudüs’ün Şu’fat mülteci kampını kuşatmasının, aşırı ve ırkçı bir Yahudi devletin kurulmasına zemin hazırlamak için buradaki halkı yurdundan etmek amacıyla yapılan kirli planın bir uzantısı olduğunu söyledi.

Hamas sözcüsü Burhum bugün (11 Şubat Perşembe) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Terör devleti Filistin sahasını karıştırıp, planladığı amacını gerçekleştirmek istiyor. Bunu niçin de Filistin halkının sürekli baskı altında ve tedirgin kalmasını sağlamaya çalışıyor.”

Burhum devamla, işgal ordusunun Şu’fat mülteci kampında yaptığı barbarlığın Ramallah yönetiminin geri adım atması, Arap dünyasının sessizliği ve uluslar arası camianın vurdum duymaz tavrının bir sonucu olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Düşmanın bu barbarlığı, Arap ve İslam dünyasından düşmanı dizginleyecek güçlü bir tavrın ortaya konmasını zorunlu kılıyor. Yoksa gelişmeler Kudüs’ün Yahudileştirilmesi, Mescidi Aksa’nın yerle bir edilmesi ve Filistin halkının yurdundan edilmesiyle sonuçlanacaktır.”

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (32) içerik yüklenmiştir.