FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal rejimi iki haftada 200 Filistinliyi tutukladı

Filistin işçi sendikaları, Siyonist işgal yönetiminin son iki hafta içinde Batı Yaka’da ve 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarında 200 Filistinli işçiyi tutukladığını duyurdu.

Sendikaların verdiği bilgide, bir taraftan işgal ordusu, diğer taraftan işgal polisiyle Sınır Muhafızlarının bu ayın başından beri Yafa, Hayfa, Tel Aviv, Nasıra ve başka bölgelerde geniş çaplı aramalar yaptığı, aramalar sonucunda onlarca Filistinli işçinin tutuklandığı, bunlardan yirmisinin ise sözde Sivil İdare’den çalışma izni aldıkları ifade edildi.

Sendika yetkilileri devamla Ramazan ayının başından şimdiye kadar 70 işçinin tutuklandığına dikkat çekerek, işgal yönetiminin kolaylık sağladığını iddia etmesine rağmen, işçilere karşı baskılarını sürdürdüğünü, çalışmak isteyen ihtiyaç sahibi yüzlerce insana da çalışma izni vermediğini ifade ettiler.

Ramazan ayında ailelerine bir lokma ekmek temin etmek için çırpınan işçilerin tutuklanması ve kendilerine ağır mali faturaların kesilmesi zaten muhtaç olan bu insanların sıkıntılarına sıkıntı katıyor ve ekonomik durumlarını daha da zora sokuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.