FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal rejimi Kudüs’te 900 yeni konut inşa edecek

Siyonist Planlama ve İnşaat Komisyonu, işgal altındaki Kudüs yakınlarında bulunan Gilo Yahudi yerleşkesinin güneyinde ve Filistinlilere ait El-Velce köyünün karşısında 900 yeni konutun yapımı için onay verdi.

Yeni plana göre, arazinin yapısına göre kimi yerlerde 4, kimi yerlerde 6, kimi yerlerde de 8 katlı binalardan oluşacak bu yerleşkenin işgal edeceği arazinin ise 228 dönüm olduğu belirtildi.

İşgalcilerin yönetimindeki Kudüs Belediyesine bağlı El-Livaiyye Komisyonu da geçen hafta Çarşamba günü 942 konutluk yeni bir projeyi onayladığını açıklamıştı. Planlama ve İnşaat Komisyonunun, yerel komisyonun 942 konutluk projeyi onaylamasının hemen ardından yeni bir projeyi daha onaylaması işgal yönetimindeki kurum ve kuruluşların Kudüs ve çevresini Yahudileştirmek için birbirleriyle nasıl yarıştıklarını açıkta gözler önüne seriyor.

Son dönemde açıklanan bu iki proje birbirini tamamlıyor. Gilo yerleşkesinin çevresinde hayata geçirilecek bu projeyle Gilo yerleşkesi 1900 konutla daha büyük bir yerleşke haline gelecek.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (3) içerik yüklenmiştir.