FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal rejimi Şeyh Salah’ı yeniden kaçırdı

El-Aksa Vakıf ve Kültür Müessesesi, 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket lideri Şeyh Raid Salah’ın bugün Kudüs’ün El-Bustan Mahallesinde kurulan eylem çadırında yapılan etkinliğe katıldıktan bir saat sonra işgal güçleri tarafından gözaltına alındığını duyurdu.

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareketin Kudüs ve Mescidi Aksa İşleri Müsteşarı Şeyh Ali Ebu Şeyhe verdiği bilgide şunları söyledi: “Silvan’daki eylem çadırını ziyaret eden Şeyh Raid Salah’a ben de eşlik ediyordum. Bustan Mahallesinde kurulan çadırın ikinci yılı münasebetiyle yapılan etkinliğin bitmesiyle Ummu’l-Fahm’a dönmek için oradan ayrıldık. Yolda Şeyh Cerrah Mahallesine yaklaşırken, önümüzü Siyonist istihbaratına ait bir araba kesti. İstihbarat aracına birkaç polis arabası da eşlik ediyordu. İstihbarat aracından inen Siyonistler kimlik kontrolünden sonra Şeyh Raid Salah’ı araca bindirip götürdüler. Şeyh’in tutuklanması adeta kaçırılmayı andırıyordu. Gelişmeler bizi uzun bir süreden beri takip ettiklerini gösteriyor. Yolda da zaten pusu kurmuştular.”

Şeyh Salah’ın tutuklanmasını takip eden avukat Halid Zebarike yaptığı açıklamada, işgal polisinin şu ana kadar Şeyh Salah’ın nerede tutulduğu hakkında bir bilgi vermediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Nisan 2024 (25) içerik yüklenmiştir.