FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Rejimi Silvan Beldesinde Bir Filistinliyi Evini Elleriyle Yıkmaya Zorladı

Kudüs’teki işgal belediyesi, Silvan beldesi Vadi Yasul Mahallesi sakinlerinden Esad Eş-Şuveyki’yi ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle evini kendi elleriyle yıkmaya mecbur etti.

Eş-Şuveyki’nin işgal belediyesine 50-60 bin şikel civarında yıkım masrafı ödememek için evini kendi imkanlarıyla yıkmak zorunda kaldığı bildirildi.

İşgal rejimi uluslararası toplumun tüm uyarılarına ve çağrılarına kulak tıkayarak Filistinlilerden gasp edilen topraklar üzerinde Yahudi yerleşimciler için sürekli yeni konutlar inşa ediyor.

Yahudi yerleşimciler için yeni yerleşim birimleri inşa eden işgal rejimi, Filistinlilere ise artan nüfuslarına rağmen inşaat izni vermiyor ve inşa ettikleri evleri ve iş yerlerini de ruhsatsız olduğu bahanesiyle yıkıyor.

Kudüslü kaynakların bildirdiğine göre, işgal belediyesi Silvan beldesinde 1200 Filistinlinin yaşadığı 84 ev hakkında yıkım kararı tebliğ etti.

İşgal hükümetinin yıkılan evlerin bulunduğu arazileri Yahudi yerleşimci örgütlerine vereceği ve “Büyük Kudüs” projesi kapsamında 2020 yılına kadar Kudüs’teki Yahudi yerleşimci sayısını bir milyona çıkarmayı planladığı kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.