AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal rejimi yakında Mübarek’i kaybedecek

Dünyanın önde gelen gazeteleri gibi Avusturya gazeteleri de bugünkü (01 Şubat Salı) sayılarında Mısır olaylarına geniş yer verdi. Diğer gazetelerden farklı olarak Avusturya gazeteleri, işgal rejimiyle Mısır arasındaki dostane ilişkiyi ve bu ilişkinin yakında son bulacağını da irdelediler.

Mısır’daki olayların işgal rejiminde nasıl yankı bulduğuna değinen Avusturya gazetelerinden Standart, Siyonist toplumun Başbakan Netanyahu’yu, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ilelebet Mısır’ın başında kalacakmış gibi hareket etmekle suçladığını yazdı.

Mısır toplumunu da tahlil eden gazete şöyle dedi: “İşgal rejimine karşı cesur hareket edenler Mısır halkı tarafından fazlasıyla seviliyor. Mısır eski Dışişleri Bakanı ve şimdiki Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa’nın yıldızının parlaması belki de bundandır. Onun geçmişteki tavırları yapılacak olası bir başkanlık seçiminde kendisini başkan bile yapabilir.”

Mısır’daki gelişmeleri uzun uzadıya anlatan gazete, haberi “Evet, işgal rejimi yakında Mübarek’i kaybedecek” sözüyle bitiriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (27) içerik yüklenmiştir.