FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal rejiminin Şalit’e ulaşma çabaları boşa çıkacak

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Dr. Halil El-Hayye, direniş gruplarının elinde bulunan esir Siyonist asker Gilad Şalit’in ancak direnişin taleplerinin yerine getirilmesiyle serbest kalacağını bir kez daha yineledi.

Hamas Hareketi’nin İsra ve Miraç olayının yıldönümünde Gazze’nin doğusunda dün gece düzenlediği etkinlikte konuşan El-Hayye şöyle dedi: “Şalit ancak direnişin talepleri yerine getirilirse serbest kalır. Direniş gruplarının Şalit’e karşılık ağır ceza alan Filistinli esirlerin yanında kadın, hasta ve çocuk esirlerin serbest kalmasını talep ettiği artık herkes tarafından biliniyor”.

Gazze’de tutuklanan ajanların ifadelerine göre işgal rejiminin Şalit’e ulaşmak için şimdiye kadar başvurmadığı hiçbir yolun kalmadığını belirten El-Hayye şöyle dedi: “İşgal rejiminin Şalit’in yerini öğrenmek için yaptığı bütün girişimler Allah’ın izniyle başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Kahraman esirlerimiz serbest kalmadan Şalit serbest kalmayacaktır”.

El-Hayye yaptığı konuşmanın devamında, Hamas’ın kahraman Filistinli esirlerin özgürlüklerine kavuşmaları için yeni bir esir takası anlaşması için görüşmelerde bulunmaya hazır olduğunu ifade etti.

Konuşmasında Kudüs halkına, Kudüs halkıyla liderlerinin işgale karşı gösterdikleri direnişe de değinen El-Hayye vekilleriyle birlikte işgale karşı örnek bir direniş gösteren Kudüs halkını takdir ettiklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (10) içerik yüklenmiştir.