FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal rejimiyle Abbas yönetimi arasındaki müzakereler her an durabilir

Siyonist işgal rejimi İsrail Adalet Bakanı Tzipi Livni, Filistinlilerle yaptıkları müzakerelerde çok az mesafe kat ettiklerini belirterek, müzakerelerin yapıldığı bu hassas aşamada sağlanan ilerlemenin fazla sayılmayacağını söyledi.

Siyonist işgal rejimindeki güvenlik ve istihbarat birimlerine yakınlığıyla bilinen İsrail’in Valla sitesine dün (25 Ekim Cuma) demeç veren Livni, “Geçen süre içinde Filistinlilerle yaptığımız müzakerelerde basit bir ilerleme kaydedildi. Bizde görüşmeleri sürdürme konusunda olumsuz bir kanaat oluşur ve müzakereleri sürdürmenin anlamsız olduğu anlaşılırsa süreç için anlaştığımız dokuz aylık süreyi beklemeden görüşmeleri derhal durdururuz” dedi.

Livni yaptığı açıklamanın devamında, iki taraftan müzakereci heyetlerin sürekli görüştüklerini, bazı görüşmelerin kolay geçerken bazılarının ise oldukça zor geçtiğini söyledi.

Müzakerelerin daha yoğun geçtiğine ve artık haftada dört görüşme yapıldığına dikkat çeken Livni, su ve Kudüs gibi askıdaki önemli bütün dosyaların görüşme masasına getirildiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.