FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Yönetimi Filistinli İki Şehidi Rakamlar Mezarlığı’na Defnetti

İşgal rejiminde yayınlanan Israel Hayom gazetesi, savaş bakanı Avigdor Lieberman’ın iç güvenlik bakanı Gilad Erdan’ın Kudüs İntifadası eylemcisi iki şehidin Hamas’la yapılacak olası bir pazarlıkta kullanılmak üzere Rakamlar Mezarlığı’na defnedilmesi talebini kabul ettiğini yazdı.

Gazete, şehitlerin 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlilerden olduklarını ve Hamas’la yapılacak esir ve naaş takası anlaşmasında kullanılmak üzere Rakamlar Mezarlığı’na defnedildiklerini ifade etti.

Haberde, işgal rejimi güvenlik kabinesinin yılbaşında aldığı Hamas üyesi eylemcilerin naaşlarının ailelerine teslim edilmemesi kararı hatırlatıldı.

Haberde ayrıca Rakamlar Mezarlığı’na defnedilen şehitlerin Kudüs’ün Silvan Mahallesi sakinlerinden Misbah Ebu Subeyh ve Cebel El-Mukebbir’den Fadi Kanber olduğu bildirildi.

Şehit Misbah Ebu Subeyh’in Ekim 2016’da Kudüs’te gerçekleştirdiği eylemde iki Siyonist, şehit Fadi Kanber’in Aralık 2016’da gerçekleştirdiği kamyonla çarpma eyleminde de işgalci dört asker ölmüştü.

İşgal yönetimi yaklaşık 250 şehitten bazılarını Rakamlar Mezarlığı’nda ve bazılarını da morglarda tutarak ailelerine teslim etmeyi reddediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Temmuz 2024 (20) içerik yüklenmiştir.