FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal yönetimi Gazze’ye saldırı için bahane üretmeye çalışıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Siyonist işgal yönetiminin Hamas’ın askeri gücünün çok büyüdüğü yönünde zaman zaman yayınladığı raporların amacının Gazze Şeridi’ne olası bir saldırıya bahane oluşturmak olduğunu söyledi.

Ebu Zuhri, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İşgal yönetimi Hamas’ın ve direniş gruplarının gücünün oldukça büyüdüğü yönünde raporlar yayınlayarak Gazze Şeridi’ne yapılacak olası bir saldırıya ve direniş unsurlarının hedef alınmasına gerekçe uydurmaya çalışmaktadır” dedi.

Hamas sözcüsü, Siyonist işgal yönetiminin bu tür çabalarının ve yalanlarının Filistinli grupları ve uluslararası toplumu aldatamayacağını söyledi.

Ebu Zuhri, Hamas Hareketi’nin önceliklerinin Filistin halkının birlik ve bütünlüğünü sağlamak, uzlaşıyı uygulamak, Filistin halkının direnişini güçlendirmek ve Filistin davasına Arap ülkelerinin ve uluslararası toplumun desteğini sağlamak olduğunu belirtti.

Siyonist iç istihbarat teşkilatı başkanı Yoram Cohen, istihbarat bilgilerine göre Gazze Şeridi’ne hakim olan İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın 4 ila 40 kilometre menzilli seksen bin füzeye sahip olduğunu iddia ederek, Hamas üyesi on beş bin, İslami Cihad üyesi de beş bin direnişçi olduğunu söylemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Temmuz 2024 (10) içerik yüklenmiştir.