FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal yönetimi geçen yıl Filistinlilere ait 574 binayı yıktı

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komiserliği tarafından hazırlanan raporda, Siyonist işgal ordusunun masum Filistinli vatandaşlara karşı canlı mermi kullandığına işaret edildi.

Aralık 2010’nun başından Kasım 2011’in ortasına kadarki zaman diliminde Filistin topraklarındaki duruma ışık tutan raporda, Siyonist işgal yönetiminin bu süre içerisinde Filistinlilere ait 574 binayı yıktığı, bu binalardan 203’ünün yerleşim birimi olduğu ve bu nedenle 957 Filistinlinin evsiz kaldığı belirtildi.

Raporda ayrıca, Siyonist işgal hükümetinin Filistinlilere ait topraklar üzerinde Yahudi yerleşim birimleri inşa etmeye devam ettiği ifade edilerek, Filistinlilerin inşaat başvurularına ise izin verilmediği ve birçok engel çıkarıldığı, bu durumun uluslararası hukuka aykırı olduğu ve açıkça ırkçı ayrımcılık yapıldığı kaydedildi.

Siyonist işgal rejimi kanunlarının Yahudi yerleşimciler ve Filistinlilere yaklaşımında çifte standart içerdiğine dikkat çekilen raporda, Yahudi yerleşimciler sivil mahkemelerde yargılanırken Filistinlilerin askeri mahkemelerde yargılandıkları belirtildi.

BM raporunda ayrıca, Siyonist işgal hükümeti, aşırı güç kullanmaktan sakınmaya ve Siyonist gaspçıların Filistinlilere saldırılarını engellemeye davet edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.