FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Yönetimi Hamas Lideri Ammara’ya İdari Hapis Cezası Verdi

İşgal yönetimi dün (22 Ağustos Salı) İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Şakir Ammara’ya dört ay idari hapis cezası verdi.

Quds Press Haber Ajansı’nın Hamas liderinin ailesinden edindiği bilgiye göre, işgal yönetimi Ammara’nın avukatlarına askeri savcılığın Filistinli lider hakkında iddianame hazırlayamadığını ve bu nedenle kendisine dört ay idari hapis cezası verildiğini iletti.

Aile, işgal güçlerinin Ammara’yı 23 Temmuz’da Hamas liderlerini ve eski esirleri hedef alan operasyonlar sırasında Eriha yakınlarındaki Ukbetu Cebel Kampı’nda bulunan evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını bildirdi.

Ramallah’ın güneybatısındaki Ofer askeri mahkemesinin önümüzdeki günlerde idari hapis cezasını görüşmek üzere bir duruşma yapacağını belirten aile, 55 yaşındaki Ammara’nın birçok hastalığı ve sağlık sorunları bulunduğunu söyledi.

Hamas’ın Eriha’daki önde gelen liderlerinden kabul edilen Ammara’nın işgal zindanlarında toplam 11 yıl esir tutulduğu ifade edildi.

İşgal yönetiminin uluslararası hukuka ve anlaşmalara aykırı idari hapis cezası uygulamasını Filistinlileri keyfi bir şekilde cezalandırmak için sürdürdüğü belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.