FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal yönetimi müzakerelerin sonuçlarını belirlemeye çalışıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Siyonist işgal güçlerinin Tubas vilayetindeki El-Farisiyye bölgesinde Filistinli vatandaşların evlerini yıkmasının emrivaki oluşturma politikasının ürünü olduğunu söyledi.

Ebu Zuhri, Siyonist işgal yönetiminin Ramallah’taki Fetih yönetimiyle doğrudan müzakereler başlamadan önce pratikte müzakere sonuçlarını belirlemek istediğini belirtti.

Hamas Hareketi resmi sözcüsü, bugün (5 Ağustos Perşembe) basına yaptığı açıklamada, “Bu cinayetler, Arapların ve Fetih’in desteğiyle gerçekleşmiştir ve bu destek, Arap Barış Girişimi İzleme Komitesi’nin doğrudan müzakerelere onay vermesinde kendini göstermiştir” dedi.

Ebu Zuhri, Araplar ve Abbas yönetimi içi boş müzakereler konusuyla oyalanırken Siyonist işgal devletinin dünya kamuoyunda bozulan imajını düzeltmek için iyi bir fırsat bulduğunu söyledi.

Siyonist işgal buldozerleri bu sabah Tubas vilayetinin El-Farisiyye bölgesinde Filistinlilere ait evleri yıkmaya başlamıştı. Yıkım işleminin halen devam ettiği ifade edildi.

Yerel kaynakların bildirdiğine göre, yıkım ekipleri onlarca işgal askerinin gözetiminde birkaç gün önce yeniden inşa edilen evleri yıkmaya başladı.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne bilgi veren yerel kaynaklar, işgal güçlerinin birkaç gün önce inşaat işinde çalışan bir kepçeye el koyarak uyardığını ve evleri yeniden yıkacaklarını söylediğini belirtti.

El-Farisiyye mezrası, Tubas vilayetinin doğusunda, Vadi El-Malih bölgesinde Tubas kentine 20 kilometre mesafede yer alıyor. 1967’deki işgalden önce binden fazla kişinin yaşadığı bölgede halihazırda 241 kişi yaşıyor.

Siyonist işgal güçlerinin El-Farisiyye mezrasının büyük bölümünü askeri alan ilan ettiği ve bölgede yaygın olan su kaynaklarını Siyonist gaspçıların kullanımına tahsis ettiği bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.