FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal zindanlarında binlerce Filistin esir ölümle pençeleşiyor

Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Bakanı Muhammed Ferac El-Ğul, Siyonist işgal zindanlarında bulunan Filistinli esirlerin cezaevi idaresi tarafından sürekli insanlık dışı baskıya maruz kaldıklarını belirterek, esirlerin en basit hayat dayanaklarından mahrum bir şekilde yaşamak zorunda bırakıldıklarını söyledi.

Esirlerle ilgili önemli bilgiler veren El-Ğul şunları söyledi: “Siyonist işgal yönetimi 1500 hasta esiri bilerek ihmal ediyor ve onlara gereken tedaviyi sunmuyor. Cezaevinin zor şartlarına dayanmak zorunda kalan bu insanları hastalıkların kurbanı yapıyor.”

Siyonist rejimin binlerce esiri yakınlarının ziyaretinden mahrum bırakması Cenevre Anlaşmasına aykırı olduğu gibi, her türlü insani ve ahlaki ilkeye de aykırı olduğunu söyleyen El-Ğul devamla şöyle konuştu: “Yine milletvekili olmalarını hiçe sayarak ve onların diplomatik dokunulmazlığını ayaklar altına alarak haksız yere daha önce kaçırdığı Filistinli vekillerden 12’isini hâlâ içerde tutmaktadır. Dünyaya kendini demokrat ve hukuk rejimi olarak tanıtan işgal yönetimi yaptıklarıyla, hukukla yakından uzaktan ilgisinin olmadığını ortaya koyuyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.