FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal zindanlarından serbest bırakılacak esirlerin evleri süslerle donatıldı

İşgal zindanlarında 25 yıldır tutulan esir Musa Gar’an’ın ailesi, Filistinli esirin isminin gece serbest bırakılacak esirler arasında yer aldığını öğrenmesinin ardından El-Biyre kentindeki evlerinin duvarlarını süslerle donattı.

Musa Gar’an’ın kardeşleri evlerinin terasına Filistin bayrakları ve kardeşleri Musa’nın resimlerini astı ve evin etrafındaki hurma ağaçlarını süsledi.

Babalarını Musa Gar’an işgal zindanlarındayken kaybeden aile, evin en büyük oğluna çeyrek asır sonra kavuşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Filistinli bir diğer esirin, Esrar Semereyn’in ailesi de El-Biyre kentinde yaşadıkları mahalleyi süsledi. Esirin babası Mustafa Semereyn, yaptığı açıklamada, işgal rejimi cezaevleri idaresinin oğullarının adını serbest bırakılacaklar arasında ilan etmesinden bu yana ailenin sevinçten uyuyamadığını söyledi.

İşgal zindanlarında 25 yıl yatan oğlunun serbest bırakılacağına hâlâ inanamadığını ifade eden baba Mustafa Semereyn, artık altı saatlik yolculuktan sonra oğullarını Nefha Sahra Cezaevi’nde ziyaret etmek zorunda kalmayacaklarını belirtti.

Mustafa Semereyn, işgal zindanlarında hâlâ Filistinli esir kalması nedeniyle sevinçlerinin eksik olduğunu dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Ocak 2023 (10) içerik yüklenmiştir.