FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci, Abbas milislerinin tutuklamalarından memnun

Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde 31 Ağustos Çarşamba akşamı Kassam Tugayları’nın yaptığı kahramanca eylemin ardından adeta çılgına dönen Abbas milislerinin efendilerini memnun etmek için Batı Yaka’nın birçok şehir, kasaba ve köyünde gerçekleştirdikleri baskın ve tutuklamaların Siyonist işgal yönetimini fazlasıyla memnun ettiği görülüyor.

Fransa haber ajansının verdiği bilgilere göre, Batı Yaka’da Siyonistlere karşı eylem yapan direniş mücahitlerini tutuklamak için büyük bir çaba harcayan Abbas milislerini takdir eden Siyonist üst rütbeli bir subay memnuniyetini şöyle ifade etti: “Saldırılara rağmen iki taraf arasındaki işbirliği büyük bir ivme kazanmıştır. Şu anda yakaladığımız zirve, 1993 yılında imzalanan Oslo İlkeler Antlaşmasından şimdiye kadarki sürecin en iyi dönemidir. El-Halil eyleminin ardından Abbas güçleri yüzlerce kişiyi tutukladı.”

Filistin halkının çıkarını bir kenara bırakan Abbas ve onun emrindeki milisler, işgal askerlerini ve Siyonist gaspçıları direnişin saldırılarından korumak için yoğun çaba harcıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.