FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci Batı Yaka’da 14 Filistinliyi daha tutukladı

Filistin halkına karşı baskılarına devam eden işgal askerleri bugün (13 Nisan Çarşamba) Batı Yaka’nın birçok şehir ve beldesine baskınlar düzenleyerek 14 kişiyi tutukladı.

Filistinli kaynaklar, işgal askerlerinin bugün sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın Nablus, El-Halil, Beytlaham şehirleriyle bu şehirlerin köy ve beldelerine düzenledikleri baskın ve aramaların ardından Urif köyünden üç ve Beytlaham’ın Husan beldesinden de bir kişiyi tutukladığını belirttiler.

El-Halil şehri ve ona bağlı köy ve beldelerde de terör estiren işgal güçleri Surif beldesinde bir, Harsa bölgesinde de bir kişiyi tutukladı.

Kiryat Arba Yahudi yerleşkesine yakın evinin önünde duran Abdulcevvad Cabir’i (61) de tutuklayan işgal güçlerinin, El-Arub mülteci kampında da kimliği henüz öğrenilemeyen iki kişiyi tutukladığı belirtildi.

Abbas milisleri Batı Yaka’da ikamet eden Siyonistlerin güvenliğini sağlarken, işgal ordusu da bölgede Filistinlilere yönelik olarak dilediği saatte dilediği yere baskınlar yapmakta ve istediği kişileri tutuklayıp götürmektedir. Direniş güçlerine karşı düşmanca tavır takınan Abbas’a bağlı milisler işgal ordusunun operasyonlarını sadece uzaktan seyretmekle yetiniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.